Олександр Вампілов
 Старший син
        комедія на дві дії
 
Декілька слів про автора п'єси
 
     Творчий шлях іркутського драматурга Олександра Вампілова трагічно обірвавсь наприкінці літа 1972 року: письменник потонув в озері Байкал напередодні свого тридцятип'ятиріччя.
     Драматургічна та літературна спадщина, яку залишив Вампілов, небагата: чотири багатоактні п'єси ("Прощание в июне", "Старший сын", "Утиная охота", "Прошлым летом в Чулимске"), три одноактні та невелика збірка оповідань. До цього ще треба додати чорновий, напевно, варіант двох картин комедії, закінчити котру Вампілову завадила смерть. Разом з тим не можна сказати, що Вампілов встиг мало і його шлях драматурга тільки починався.
     Принаймні, зрозуміло, можливі всілякі здогадки - як склалося б творче життя Вампілова в майбутнєму, які п'єси він міг би ще створити, цінність цих "прогнозів" незначна в порівнянні з тим, що створено драматургом, в порівнянні з його п'єсами, сповненими високого комізму, легкого смутку та щирого живого людського почуття.
     Коли думаєш про вампіловських героїв, згадуєш чудові слова Чехова: "Современные драматурги начиняют свои пьесы исключительно ангелами, подлецами и шутами - пойди-ка поищи сии элементы по всей России. Я хотел оригинальничать: не вывел ни одного злодея, ни одного ангела... никого не обвинил, никого не оправдал".
    Також і в п'єсах Вампілова не було ні янголів, ні злодіїв, а тільки живі люди. Автор залишає глядачу самому виправдати або звинуватити сценічних героїв.
    Він залишає це право нам з Вами.

 

 
Дійові особи та виконавці:
САРАФАНОВ - арт. Олександр Максяков
БУСИГІН - арт.
Олександр ЩУКІН
СІЛЬВА - арт.
Євгеній Сидоренко
НІНА - арт.
Руслана ОСТАПКО
МАКАРСЬКА -
арт. Інна АТРОЩЕНКО
ВАСЄНЬКА - Ігор КУЦЕНКО
КУДІМОВ -
студ. Микола БІЧУК
СУСІДКА - арт.
Юлія МАТРОСОВА

 

 
Постановка - Геннадія КАСЬЯНОВА
 
Сценографія - Олексія РОДІОНОВА
 
Музичне оформлення - Юрія КРАВЧУКА
 
 
Прем'єра 16 листопада 1988 року
Вистава дається російською мовою
Тривалість вистави 2 год.