Події

 
                                                              ГогольFest
 
   Чернігівський молодіжний театр у вересні брав участь у міжнародному фестивалі
сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST, який проходить кожного року у Києві.
Участниками стали гості із Франції, Іспанії, США та інших країн. Усіх об*єднувала одна мета - експерементувати, творити та будувати новий світ мистецтва.
Молодіжний театр представив виставу молодого режисера Євгенія Сидоренка "СТІЛЬЦІ" за п*єсою Ежена Йонеско. Театральна програма Гогольфест 2014 – це, перш за все, провокація. І нехай на фестивальні вистави ходить часто й непересічний глядач, він теж не завжди готовий експериментувати. А до експерименту камерні вистави цьогорічної програми заохочують мало не кожен показ.
Один з київських театральних критиків залишив свій відгук про перегляд даної вистави:
" Найбільш традиційною виставою фестивалю стала постановка Чернігівського молодіжного театру за Еженом Йонеско.
Два герої, єдина доля: розбиті й нездійсненні мрії, перемелювання старих подій через брак нових, передчасна старість та відсутність перспективи. Персонажі Йонеско живуть не те що вчорашнім, а позавчорашнім днем. Для того, аби просто розважитись Маршал (Роман Покровський) запрошує гостей: усіх, кого, здається, знає.
Режисер Євген Сидоренко вибудовує дію таким чином, щоб замордувавши глядача нудними повільними подіями першої половини вистави, просто вибити з-під нього стілець у другій. «Какая скука…» – увесь час повторює героїня Юлії Матросової. Та сама нудьга наростає, електризується і вибухає монологами у другій половині. Вистава, замішана на ній, виявляється не такою й простою: абсурдну драматургію Євген Сидоренко втілює у такий самий, виявляється, абсурдний, спосіб. Його Маршал наприкінці дії стає справді актуальним та сучасним, він говорить, про те, що болить і нам; він кричить про культурну революцію та переосмислення самого себе в цьому суспільстві, і, зрештою, у цьому світі. Усю програму камерної сцени неможливо об’єднати єдиною тематикою чи підходом, найбільш помітною характеристикою кожної з вистав, показаних під час фестивалю, є їхня нетиповість, парадоксальність, революційність та провокативність. Протагоністи кричать про необхідність змін і насування страшної сили, глядач погоджується і вступає в діалог із театром, тому, можливо вже зараз народжуються нові стилі й рівні театрального спілкування та саморозуміння" (автор Анастасія Головненко)
                                                                                                                                                                                                                             Микола Бичук