Події
 
 
Фестивальне літо
 
    В теплі літні вечори липня та серпня актори молодіжного театру вирушили у подорож до моря. Імпровізовані гастролі чернігівців спочатку відбулися в Одесі, куди наприкінці липня виїхала група у складі Юлії Матросової, Тетяни Салдецької, Руслани Остапко та Євгенія Сидоренка під керівництвом та ідейним натхненням Романа Покровського. Бо саме Роман, дякуючи своїй творчий дружбі з керівником Одеського театру на Чайній організував цю фестивальну літню «прогулянку до моря». Першого вечора одеській публіці Тетяна Салдецька показувала свою моновиставу, створену в студії МайАрт (Майстерня артиста) «Аглая» Кліма за мотивами Ф.Достоєвського, другого вечора були «Стільці» Е.Іонеско в постановці актора, а тепер вже й дипломованого режисера, Євгенія Сидоренка у зірковому складі Юлії Матросової та Романа Покровського, а третього вечора грали чеховську «Нудну історію». Саме цю виставу було створено виключно напередодні одеських гастролей при підтримці «Художнього простору музею». Постановку здійснила випускниця Київського університету ім.Карпенка-Карого Олександра Польгуй. У виставі зайняті Руслана Остапко та Роман Покровський. До речі, всі три вистави були дуже схвально сприйняті глядачами, а наші актори не тільки здобули певний досвіт роботи на чужому сценічному майданчику, але й отримали масу чудових вражень від спілкування з одеськими колегами та глядачами. І дійсно, тепле чорне море щедро омивало своєю цілющою сіллю набутий досвід і отримані враження.
   А вже 7-го серпня знов-таки Юлія Матросова разом зі мною та нашою гітаристкою Тетяною Мостіпан вирушили до Феодосії з виставою «Цветаєвський альбом» на 2-й Міжнародний цветаєвський музично-поетичний фестиваль «Твоя божественная лира с моей гитарою сестра», який цього року був присвячений 100-річчю будинку-музею М.О.Волошина в Коктебелі.
9-го серпня, коли вже майже сіло жагуче феодосійське сонце, в малому залі Будинку офіцерів флоту показували нашу виставу, на якій були присутні не лише пересічні мешканці та гості Феодосії, а й поети, письменники з України, Росії та Латвії, але головним експертом, куратором фестивалю та суддею для нас була відома цветаєзнавка, професор та викладач з Ульянівська Ліліт Миколаївна Козлова. Глядачі дивилися виставу затамувавши подих, а потім вибухнули оплесками та, здавалося, нескінченними вигуками «Браво!» Ліліт Миколаївна без жодного сумніву визнала в Юліі Матросовій саму Марину Цветаєву, навіть наступного дня, коли ми їздили до Старого Криму в будинок-музей Костянтина Паустовського, називала акторку не інакше як «наша Марина». 11-го серпня учасники фестивалю з самого ранку здійснювали підйом  на Гору Поета до могили Максиміліана Волошина. Саме там,   де відкривається весь краєвид Коктебелю, Юлія Матросова в імпровізованій формі зачаровувала глядачів та слухачів піснями на вірші Ліни Костенко у гітарному супроводі Тетяни Мостіпан. А ввечері відбувся заключний гала-концерт цветаєвського фестивалю, на якому ми отримали спеціальній диплом та зіграли уривочок з нашої вистави, показаної напередодні. І знову – гучні оплески та нескінченне «Браво!»
    Засмаглі та щасливі актори театру повернулися додому, де попереду чекає чимало роботи, бо вже 14 вересня відкривається новий 29-й театральний сезон.
                                                                                                                                                                                                                                                 Алла  Пушкіна