Події
 
 
На ювілеї вистави "За двома зайцями" глядачів
  пригощали пиріжками та узваром
 
                                       
 
        26 лютого виповнилося 20 років виставі Чернігівського молодіжного театру «За двома зайцями». Далеко не кожна постановка може витримати такий марафон часу, не втративши при цьому ані своєї актуальності, ані глядацького інтересу, ані захопленості акторів виконанням своїх ролей. А розпочалося все в далекому 1992 році, коли для акторів театру було влаштовано «Вечір незіграних ролей». Саме тоді артистка Любов Веселова та актор Костянтин Дудіков представили глядачам сцену з вистави за п’єсою М.  Старицького «За двома зайцями». Мрія акторки збулася, і вже на початку 1993 року роль Проні Прокопівни Сєркової з незіграних перейшла в категорію зіграних. Виставу поставив Геннадій Касьянов, сценографію зробила художниця Галина Черненко, котра, як згадує режисер-постановник, готує дуже смачний український борщ.
       Двадцять років тепер уже заслужена артистка України Любов Веселова «закохується» у Свирида Петровича Голохвастова (заслужений артист України Олексій Биш), двадцять років він водить її за носа, двадцять років так і не відбувається таке бажане для Проні весілля.  Невмируща комедія, вічний сюжет, феєричний і такий знайомий усім нам суржик… П’єса Михайлом Старицьким написана рівно 130 літ тому 1883 року, а нічого не змінилося. Досі серед нас повно Пронь, Голохвастових, Галь, Секлет і Сірків. Не позбулися ми й міщанства, й перекупництва, і звички одружуватися з багатими нареченими, скандалізму та пияцтва. І мова наша анітрошечки не дотягла до літературної. Поділ у Києві, де розгортається дійство п’єси, розповсюдився по всій Україні, як і сам твір видатного нашого драматурга.                             
           
           Вистава «За двома зайцями» прикрашає репертуар чи не кожного театру не лише в нашій країні. Та що там казати: на тему цього вічно актуального сюжету створюються кінофільми та мюзикли. Навіть пам’ятника поставили в Києві Проні і Голохвастову. Отож вони, попри все, навіки разом… А в Молодіжному — 20 літ. Іноді здається, що популярнішої народної комедії взагалі не існує. А може, воно й так?
                                                                                                        Алла ПУШКІНА